Wydatki związane ze ślubem i weselem

Wydatki związane ze ślubem i weselem

Kompleksowe przygotowywanie naszego ślubu to mnóstwo pracy. Powinno się ją rozpocząć przynajmniej na kilkanaście miesięcy przed tym wspaniałym dniem. Jeżeli zaczniemy je dużopóźniej, ryzyko, że nie uda nam się zdążyć z przygotowaniem wszystkiego, jest niesamowicie duże. Aby jednak doskonale przygotować wszystko, co jest związane z tym dniem, musimy liczyć się z wydatkami. Co będzie kosztować bardzo dużo?

Wynajęcie sali.

To oczywiście spory koszt. Trzeba się z tym liczyć i wybierać idealną salę na wesele, lub zdecydować się na tańszą, nie zawsze najlepszą.

Jedzenie dla gości.

Koszty jedzenia dla gości oczywiście są zależne od bawiących się na weselu gości. Im większa ilość gości, tym większy koszt. Przy ustalaniu menu, należy jednak sprawdzić, czy oczekiwana suma za jedzenie dla jednego gościa na weselu obejmuje które mają być podane. Czasami za wybrane dania z menu weselnego, ciasto, czy produkty alkoholowe, trzeba zapłacić dodatkowo.

Fotograf na ślub.

Fotograf i fachowiec, to pozornie bardzo małe wydatki. Nic bardziej błędnego. Sam dobry fotograf na ślub.

to koszty, jakie przekraczają tysiąc pięćset złotych, często przekraczają dwa tysiące. Koszt profesjonalnego zmontowania filmu weselnego najczęściej będzie trochę mniejszy, nierzadko również jest to kwota rzędu tysiąca złotych.

Udekorowanie sali weselnej i samochodu ślubnego.

To także również malutkie wydatki. Z przerażeniem możemy jednak zauważyć, że za te drobiazgi musimy zapłacić naprawdę dużo. Planując dekorację sali i samochodu, dopytajmy w firmach, które je dla nas wykonają, jak duże będą wydatki z tym związane.

Ślub i wesele to niemałe wydatki.

Ślub i wesele to spore koszty jakie potrafią przerazić. Warto mieć tego świadomość. Owszem, w niektórych sytuacjach udaje się nieco oszczędzić, jeżeli jednak pragniemy, by uroczystość ślubną i wesele zorganizować doskonale, bez wydania kilku tysięcy złotych nie ma na to szans.